Zdobyć wieżę, pokonać króla?

26 kwietnia odbył się pierwszy w historii Turniej Szachowy o Puchar Rektora Akademii Ekonomicznej organizowany przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR.

Pierwszy turniej Chess Challenge (2008)

Do walki o tytuł najlepszego stanęło 88 graczy, w tym 64 studentów reprezentujących 8 uczelni ? nie tylko wrocławskich, gdyż turniej odbywał się w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Oprócz studentów w zawodach wzięli udział zawodnicy wszystkich przedziałów wiekowych od 12 do 60 lat. Turniej zgromadził szachistów na wysokim poziomie, ponad 50-ciu uczestników legitymowało się występami w oficjalnych turniejach i kategoriami szachowymi, z czego 4 posiadało tytuły międzynarodowe.

Zwycięzcy

Po zaciętej walce zwyciężył Stanisław Zawadzki ? student Uniwersytetu Wrocławskiego, posiadacz trzech tytułów mistrza Polski juniorów. Drugie miejsce zajął Franciszek Borkowski, a trzecie reprezentant Politechniki Wrocławskiej Sławomir Chojnacki. W klasyfikacji studentów Akademii Ekonomicznej zwyciężył Dawid Bryński, który w klasyfikacji ogólnej był 12.

Szachowe zmagania zostały zakończone grillem, który był okazją do integracji dla uczestników i organizatorów. Pogoda dopisała, a beztroskie rozmowy na zielonej trawce dotyczyły m.in. przyszłorocznej edycji turnieju, tym razem o Puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego.