Przegląd pubów i klubów

Początek studiów wiąże się z samymi nowościami. Na zajęciach poznasz nową grupę i rówieśników z całej Polski. Żeby nie zastanawiać się, jak nazywa się ta dziewczyna, która pilnie notuje albo czy ten chłopak z ostatniej ławki jest z mojej grupy, przydałoby się zintegrować. Masz szczęście, że trafiłeś/aś do Wrocławia. Miasto oferuje szeroką gamę lokali, które skłaniają do integracyjnych spotkań.

We Wrocławiu panuje tradycja „studenckich czwartków” – to dzień, kiedy do większości klubów można wejść za darmo (oprócz czwartków darmowe wejścia zazwyczaj są również możliwe od poniedziałku do środy), a studenci tłumnie wyruszają do centrum. Zwyczaj ten powoli zanika w związku z tym, że… tydzień trwa aż 7 dni. Trudno znaleźć kompletnie pusty lokal bez względu na to, czy imprezę organizujemy na początku czy pod koniec tygodnia. Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd kilku klubów i pubów, na które natkniesz się w centrum miasta.

 

 

pl. Orląt Lwowskich 20

Senso – Przestronny klub z całkiem pokaźnym parkietem, panuje tu muzyka elektroniczna, jednak czasem można trafić na imprezy tematyczne i usłyszeć trochę inną nutkę. W piątki i soboty niestety nie unikniesz przy wejściu pozostawienia paru banknotów na ladzie.

 

ul. Ruska 51

Bezsenność – Jeden z wielu klubów w Pasażu Niepolda (za kinem Helios). Różnorodna muzyka i niewygórowane ceny zdecydowanie zachęcają do zabawy. Jedynym mankamentem jest parkiet, który nie grzeszy wielkością.

 

ul. Ruska 51/Pasaż Niepolda

Metropolis – Trzypoziomowy klub wypełniony po brzegi głośną elektorniczną muzyką. Futurystyczny wystrój i przystępne ceny zachęcają do spędzenia tam paru godzin.

 

ul. Krupnicza 15

Od zmierzchu do świtu – legendarny pub zrzeszający miłośników ciężkiego brzmienia. Podobno ulubione miejsce długobrodych krasnoludów. Oprócz koncertów na żywo szczególnie cenione jest tam tanie piwo i muzyka zespołów takich jak Black Sabath, Metallica czy Iron Maiden.

 

Św. Mikołaja 8-11

Regeneracja – Nowo utworzony klub w samym centrum raczący nas różnorodną muzyką. Pastelowe kolory i dobra zabawa to najtrafniejsze słowa określające to miejsce.

 

Pl. Wolności 7

Strefa W-Z – Chyba najbardziej znany klub we Wrocławiu. Milion ludzi, wypchany po brzegi parkiet i dobra lokalizacja.

 

ul. Świdnicka 53 (pasaż Hotelu Scandic)

Pasja – Ostatni ulubieniec studentów UE. Ekskluzywny wystrój, czarne brzmienia przyciągają na jedyne w swoim rodzaju imprezy w mieście.

 

ul. Komandorska 147

Spider – Klub billardowy obok UE, do którego o każdej porze można wpaść na jedno lub dwa piwka. Warto zwrócić uwagę jeszcze na rzutki, wiele organizowanych eventów oraz wszechobecny dym papierosowy.

 

ul. Drukarska 32

PlanetPizza – pizzeria nieopodal Uniwersytetu Ekonomicznego. Choć zamykana dość wcześnie, może być przydatna przy pierwszych spotkaniach integracyjnych.

 

ul. Świdnicka 37

Liverpool – Najbardziej popularny rockowy pub we Wrocławiu. Tutaj też wpadniesz często na koncert Twojego ulubionego zespołu lub na rockotekę. Polecam!

 

ul. Włodkowica 5

Mleczarnia – Klimatyczny pub przy ulicy Włodkowica serwujący zarówno doskonałe grzane wino, gorącą czekoladę jak i zimny aromatyczny napój bogów.

 

ul. Wita Stwosza 16

No name – Następny klub w dobrej, bliskiej rynku lokalizacji. Dzięki dwóm salom możemy się tam pobawić zarówno przy R&B, muzyce elektrocznej jak i popularnych przebojach, które każdy zna i lubi przy nich tańczyć.

 

Rynek-Ratusz 2

Spiż – Znajdujący się piwnicach ratusza pub, którego największą tajemnicą jest receptura podawanego piwa. Każdy, kto tam był, zapamięta doskonale smak, aromat i jedyną w swoim rodzaju pianę na dwa palce.

 

ul. Wita Stwosza 3

Rabarbar – bardzo przyjemny lokal zarówno na spotkanie prywatne, jak i większą imprezę. Ciekawa muzyka, miła atmosfera zachęcają nie tylko do siedzen

 

Wrocław to „miasto spotkań”, w którym urosło ponad 200 klubów i pubów. Nie znam osoby, która nie znalazłaby czegoś dla siebie. Najgorętszymi dniami pełnymi zabawy są czwartki, piątki i soboty. Relatywnie mało osób możemy spotkać we wtorki. Ceny w większości klubów utrzymują się na podobnym poziomie. Niestety nie są to ceny dyskontowe, choć nierzadko napotkamy promocje dla studentów (np. na imprezach organizowanych przez stowarzyszenia studenckie). Do większości miejsc nie dostaniemy się w sportowym obuwiu.

To co różnicuje kluby, to głównie muzyka i atmosfera. Często o wyborze decydują wspomnienia związane z danym lokalem, których przez studia nazbiera się pełno… Gwarantujemy!

Recent Posts