Ogarnij Kampus UE

Udało Ci się dostać na teren kampusu, dodatkowo masz w kieszeni tę plastikową zieloną plakietkę dającą pewność, że jesteś studentem. Pierwsze sukcesy za Tobą, pojawiają się też jednak problemy. Pozwól, że poczytam w Twoich myślach i postaram się pomóc.

Jechałem na UE 40 minut, na pierwszych zajęciach Pani sprawdziła obecność i obwieściła, że mamy wolne. Ponad godzina czekania na następne zajęcia… gdzie mam się podziać?

Rozwiązań jest kilka, po pierwsze: nie wpadaj w panikę! W wielu miejscach kampusu możesz spotkać kanapy czy krzesełka ze stolikami. To miejsca, w których przeciętny student siada ze swoją grupą, plotkuję, odrabia zaległe pracę. Najbardziej popularne miejsca – parter i pierwsze piętro w budynku „Z” oraz kanapy na drugim piętrze budynku „A”. Jeśli udało Ci się trafić na ładną pogodę możesz odsapnąć na ławeczkach znajdujących się na terenie kampusu lub udać się za akademiki. Na fanów turystyki wysokogórskiej czeka zieleń pobliskiego wzgórze Andersa.

A jak nie mam ochoty siedzieć i patrzeć przed siebie?

Uczelnia pozwala skorzystać z laboratoriów komputerowych. Znajdują się one głównie w budynku „Z”, ale kilka możesz znaleźć w budynku „A”. Jedyne co potrzebujesz to legitymacja studencka. Jeśli wolisz tradycyjne, papierowe teksty zapraszamy do czytelni w budynku „A”. Aby się tam dostać, oprócz legitymacji musisz posiadać kartę biblioteczną. W czytelni możesz skorzystać z bogatego księgozbioru a także skorzystać ze swojego laptopa.

A internet?

Od niedawna na uczelni funkcjonuje kilka miejsc z darmowym bezprzewodowym Internetem (m.in. Stołówka, budynek „Z”, fragment bud. A). Aby używać go na swoim laptopie, musisz udać się na najwyższe piętro w budynku A1, zainstalować otrzymaną tam aplikację i od teraz możesz korzystać z dobrodziejstw sieci. Więcej szczegółów znajdziesz na witrynie UE.

Okej, ale od tego czytania trochę zgłodniałem…

Na terenie kampusu możesz znaleźć dwie „jadłodajnie” – Bazylia (1 piętro budynku P) oraz Uniwersyteckę Stołówkę (budynek D). Obie podają podobne jedzenie w podobnej cenie, także zachęcam do wypracowania własnej opinii. Oprócz tego studenci UE często posilają się w „Słoneczku”. Ten uroczy bar mleczny znajdujący się na ulicy Komandorskiej nad Biedronką, za symboliczne grosze oferuje nam możliwość zjedzenia ciepłego obiadku.

No dobra, ale z czego ja się właściwie mam uczyć?

Studenci to specyficzna grupa idąca po najmniejszej linni oporu. Wkrótce sam zauważysz, że najłatwiej się uczyć z pięknie zr(d)obionych notatek zrobionych na wykładzie. Swoją wiedzę możesz rozszerzyć o książki. Akademickie książki są wartościowe nie tylko merytorycznie. Z tego powodu oblegana jest biblioteka (znajduje się w budynku A). To tutaj po uprzednim wyrobieniu karty bibliotecznej możesz wypożyczyć wiedzę w najczystszej postaci. Ważne abyś zrobił to stosunkowo szybko, ponieważ w środku semestru próżno szukać najpopularniejszych książek.

Ok, więc… chciałbym skserować notatki, to możliwe?

A nawet powszechne. Każdy szanujący się student zasponsorował już przynajmniej jeden mały mebelek w domu właścicielowi ksero. Na szczęście nie są oni zachłanni i przeciętnie skserowanie jednej kartki wyniesie Cię 10 groszy. Kserować możesz na każdym kroku począwszy od baraku na przeciwko budynku E (ul. Wielka), przez uczelniane ksero w budynku O i w budynku D przy stołówce. aż po budkę na ulicy Kamiennej. Dodatkowo jest jeszcze ksero w kiosku przy zajezdni tramwajowej.

Zanudziłeś mnie strasznie, poproszę o jakiś zimny napój…

Niedaleko uczelni na rogu ulicy Kamiennej i Drukarskiej możesz odwiedzić Pizza Planet. Na ulicy Komandorskiej znajduje się Klub Spider. Więcej o klubach u pubach w mieście znajdziesz w innym artykule.

Recent Posts