5 miejsc we Wrocławiu, które każdy student powinien znać

5 miejsc we Wrocławiu, które każdy student powinien znać

Wrocław, oprócz tego, że jest pięknym miastem, jest także przyjazny studentom. Oferuje wiele różnorodnych rozrywek i ma bogatą ofertę gastronomiczną. Czasami jest tego aż za dużo i trudno jest zdecydować, gdzie zjeść albo co robić w czasie wolnym. Poniżej znajdziecie listę miejsc, które naszym zdaniem warte są odwiedzenia więcej niż raz.

 

Jedzenie

Do baru mlecznego Miś łatwo trafić z rynku we Wrocławiu. To tylko kilkaset metrów ulicą Kuźniczą.

 

Ponoć nie da się zrobić tak, żeby było tanio, szybko i smacznie. Najbardziej znany bar mleczny we Wrocławiu – Miś – neguje to stwierdzenie. Tam dostaniecie obiadek jak u mamy, którego cena (wraz z pysznym kompotem!) nie przekroczy 15 zł. W dodatku bar mleczny Miś znajduje się w samym centrum Wrocławia, przy ul. Kuźniczej 48 i co drugi dzień jest czynny do 22. Jeśli macie ochotę na dobre, tanie jedzenie i miłą obsługę, to koniecznie tam zajrzyjcie.

 

Puby

Jak w każdym dużym mieście, pubów we Wrocławiu jest nieskończenie wiele. Kiedy jeden się zamyka, w jego miejsce powstaje kilka nowych. A student nie wielbłąd – pić musi. Są trzy czynniki, które pomagają wybrać odpowiednie do tego miejsce: czy piwo jest tanie, czy pub jest blisko centrum i, przede wszystkim, czy w danym barze są wolne stoliki. Niektóre puby kuszą jednak czymś jeszcze… Na przykład w Padbarze, dla urozmaicenia wieczornego wyjścia na piwo, możecie wypożyczyć gry planszowe lub karciane albo zagrać na konsoli, w co tylko chcecie. Padbar już od kilku lat stacjonuje przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 i przyciąga coraz większe tłumy.

 

Rozrywka

Inna, oryginalna rozrywka dostępna we Wrocławiu to laser tag, czyli laserowy paintball. To powrót do czasów dzieciństwa, ale w nowoczesnym wydaniu. Zbieracie kilkuosobową drużynę, dostajecie karabiny do ręki i wykańczacie wroga (albo on Was). Laser tag to świetna alternatywa dla siłowni – oprócz wysiłku fizycznego, jest też element rywalizacji i zabawy. Największa hala do laser taga należy do Zony 71, którą znajdziecie przy ul. Fabrycznej 14. Cena jest stosunkowo wysoka, ale nie zrażajcie się! Zona 71 często współpracuje z organizacjami studenckimi i rozdaje darmowe wejściówki!

 

Imprezy

Plac Grunwaldzki, rynek czy Pasaż Niepolda to tylko niektóre miejsca, dzięki którym życie we Wrocławiu kwitnie nawet nocą.

 

Jeśli wolicie wyszaleć się na parkiecie, wrocławskie kluby Wam na to pozwolą. Jest ich prawie tak dużo jak pubów i każdy ma trochę inny klimat. Na szczęście we Wrocławiu w trakcie jednego wypadu na miasto nie trzeba ograniczać się do jednego klubu. Przy ulicy Ruskiej 51b mieści się Pasaż Niepolda czyli imprezowe zagłębie Wrocławia. Jeśli marzy Wam się pub crawl w wersji klubowej, to miejsce będzie dla was idealne – potańczycie, napijecie się i nawet zjecie co nieco.

 

Chillout/Relaks

We Wrocławiu jest także sporo miejsc, w których możecie po prostu odpocząć na powietrzu. Politechnika Wrocławska ma swoje Teki, Uniwersytet Ekonomiczny – Zaprzegubie, a studenci Uniwersytetu Wrocławskiego często przesiadują na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Jednak koniec końców, wszyscy, niezależnie od uczelni, na której studiują, spotykają się na Wyspie Słodowej. Wbrew wszelkim plotkom, nie można tam pić alkoholu (patrole zdarzają się tam kilka razy w ciągu jednego wieczora). Nie zmienia to faktu, że jest to dobre miejsce spotkań, w samym centrum Wrocławia, kilka minut od rynku.

 

Mamy nadzieję, że powyższa lista będzie pomocna w stawianiu pierwszych kroków w pięknym Wrocławiu, który poza wymienionymi przez nas atrakcjami, ma do zaoferowania wiele, wiele więcej.

 

Recent Posts